„Razem na Święta” – wsparcie dla potrzebujących

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest,

Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Jan Paweł II

Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi to bardzo szlachetna cecha w szczególności, gdy wspieramy słabszych, młodszych, samotnych czy chorych. W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy łączymy się z akcją „RAZEM NA ŚWIĘTA” organizowaną przez MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ. W ramach wolontariatu nauczyciele i uczniowie zorganizowali wiele akcji charytatywnych, a spośród nich wybraliśmy następujące działania proponowane przez MEN:

• przygotowanie przez uczniów i wolontariuszy kartek z życzeniami świątecznymi w ramach akcji „Kartka dla Seniora”, „Kartka dla Rodaka”,
  • zorganizowanie przez nauczycieli i uczniów zbiórki darów dla potrzebujących – akcja „Paczka dla Bohatera”, „Radosna Wigilia”, „Daj herbatę”  oraz zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt „Koci Azyl” i zbiórka dla Schroniska na Paluchu,
  • szkolne e-korepetycje w ramach projektu „Uczeń dla Ucznia Korepetytorem”.

Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” miały bezpieczny i odpowiedzialny charakter.

Agnieszka Pietras

Szkolne Centrum Wolontariatu