Święto Odzyskania Niepodległości

W dniu 18 listopada b.r. w szkole przy ul. Zimowej odbyła się uroczystość poświęcona Świętu Odzyskania Niepodległości.

Tradycją już jest, ze co roku na tę okoliczność uczniowie pod kierunkiem nauczycieli świetlicy przygotowują program artystyczny.

Nasi mali aktorzy ubrani na galowo oddali nastrój tamtych wydarzeń recytując wiersze, śpiewając piosenki patriotyczne, maszerując do piosenki „Szara Piechota”.

Byli bardzo przejęci i skupieni. Czuli dumę, że biorą udział w tak ważnym dla Polski historycznym wydarzeniu.

Przygotowując program artystyczny nauczyciel w sposób dostępny dla wieku dzieci opowiedział tę trudną i bolesną dla Polaków historię, przez co temat dla uczniów był bardziej zrozumiały.

Z uwagi na epidemię koronawirusa prowadzący zadbali, aby wszystko odbyło się w reżimie sanitarnym.

W uroczystości udział wzięli uczniowie klas Ia, Ic i Id.

Uroczystość spotkała się z bardzo miłym odbiorem ze strony rodziców.

Program przygotowali: pani Jolanta Wilk i pan Maciej Wyrzykowski.