Akcja„Zbieram to w szkole”

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do akcji „Zbieram to w szkole”, prowadzonej przez Fundację Missio Cordis. Ideę programu najlepiej opisuje motto: zbieraj - pomagaj - odbieraj nagrody

Projekt ma na celu rozwijanie świadomości ekologicznej wśród uczniów i gromadzenie pieniędzy na pomoc podopiecznym misjonarzy – księży sercanów. Pomoc realizuje się np. poprzez budowę studni głębinowych w pustynnym Czadzie i Tanzanii, pomoc dla dzieci z Domu Dziecka w Boliwii, dożywianie dzieci na Filipinach.

Każdej darowiźnie przyporządkowana jest określona liczba punktów, które szkoła będzie mogła wymienić na nagrody: książki, filmy, torby ekologiczne. Otrzymane rzeczy przeznaczymy na nagrody w konkursach organizowanych przez świetlicę szkolną.

Więcej szczegółów na: https://www.zbieramtowszkole.pl/

W ramach akcji zbieramy:

• Zagraniczne waluty i polskie grosze (wszystkie nominały), monety kolekcjonerskie, zniszczone pieniądze np. „zgniecione” monety, wyprane i podarte banknoty oraz bilon i banknoty z całego świata, również te wycofane z obiegu (np. niemieckie marki, korony słowackie, lity litewskie…).
  • Stare telefony komórkowe oraz smartfony – zepsute i działające stare telefony (z klawiszami) oraz wszystkiego rodzaju smartfony (telefony z ekranem dotykowym)
  • Zegarki tarczowe– zbieramy tylko zegarki na rękę, nie zbieramy zegarów ściennych i typu „budzik”

Zbierane rzeczy proszę przynieść do świetlicy szkolnej (z karteczką zawierającą imię i nazwisko oraz klasę). Za przyniesienie darów na zbiórkę uczeń otrzyma dodatkowe punkty z zachowania  (5 pkt).

Wszystkich gorąco zachęcam do włączenia się w działania na rzecz ochrony środowiska.

Koordynator zbiórki: Judyta Zwolan