INFORMACJE DLA RODZICÓW

W roku szkolnym 2021/2022

świetlica szkolna przy ZSP w Nowej Iwicznej informuje, że…

o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej mogą ubiegać się rodzice lub opiekunowie prawni, których dzieci bezpośrednio przed lub po zajęciach dydaktycznych nie mają zapewnionej opieki rodziców lub opiekunów prawnych (np. pracują zawodowo).

Podstawą do przyjęcia dziecka do świetlicy szkolnej jest prawidłowo wypełniona Karta Zgłoszenia.

Prosimy o bardzo dokładne wypełnienie KARTY ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY - szczególnie ważne jest podanie wszystkich, możliwych telefonów kontaktowych do rodziców/opiekunów prawnych oraz o złożenie czytelnych podpisów obojga rodziców lub dwóch opiekunów prawnych z zastrzeżeniem, jeśli takowi występują.

Wszelkie informacje związane z funkcjonowaniem dziecka, kłopoty wychowawcze, problemy zdrowotne itp. prosimy dokładnie opisać w Karcie Zgłoszenia.

Wnikliwa analiz wszystkich informacji opisanych przez Państwa w Kracie Zgłoszenia, ukierunkuje pracę Zespołu Wychowawczego Świetlicy.

W sprawach ważnych - kontakt telefoniczny ze świetlicą szkolną:

· w dużej szkole przy ul. Krasickiego: tel. 22 750-83-80 w. 161 i 163 kl. Ib, Ie, Ig, kl. II i III.

· w małej szkole przy ul. Zimowej: tel. 22 750-83-80 w.144 kl. Ia, Ic, Id, If.

OFERUJEMY:

· Świetlica szkolna jako pozalekcyjna forma wychowawczo - opiekuńcza szkoły zapewnia opiekę w godzinach od godz. 6:30 do 18.00.

· Czynności opiekuńczo-wychowawcze sprawować będzie wykwalifikowany zespół pedagogów w składzie:

mgr Dorota Grochowska, mgr Judyta Zwolan, mgr Maciej Wyrzykowski, mgr Jolanta Wilk, mgr Katarzyna Włodarczyk,    lic. Alena Karliuk, mgr Małgorzata Woźniak-Kłoda, mgr Katarzyna Szlachciuk, mgr Beata Zaręba, mgr Marek         Wojtuń ,mgr Monika Boguta, mgr Jadwiga Kozerska, mgr Michalina Matulczyk.

Nad całością czuwać będzie Kierownik świetlicy mgr inż.Anna Kosmowska.

Doskonale wykwalifikowana kadra pedagogiczna dołoży wszelkich starań by zapewnić Państwa dzieciom miłą atmosferę podczas ich pobytu w świetlicy, zorganizuje zajęcia mające na celu ich rozwój oraz zapewni bezpieczeństwo podczas ich całego pobytu w świetlicy.

W związku z powyższym dzieci będą miały możliwość uczestnictwa w zajęciach: sportowych, plastyczno-technicznych, przyrodniczych, oraz muzyczno- relaksacyjnych.

Nasze świetliczaki będą uczestnikami różnorodnych konkursów, zabaw oraz imprez świetlicowych oraz cyklu zajęć integracyjnych i relaksacyjnych prowadzonych metodami pedagogiki zabawy.

CENIMY:

pracowitość, pomysłowość, zaangażowanie w zajęciach świetlicowych, koleżeńską postawę, bezinteresowną pomoc, kulturę osobistą itp.

NAGRADZAMY:

Najlepszych, najbardziej pracowitych, zwycięzców konkursów oraz quizów tematycznych

· Wręczamy nagrody rzeczowe, dyplomy, wyróżnienia oraz nagradzamy dodatkowymi puntami z zachowania,

· pochwałą ustną / pisemną przez cały rok szkolny przekazując informację wychowawcom oraz rodzicom.

O wszelkich sukcesach, ale również i o niepowodzeniach będziemy informować wychowawców klas oraz Was, Drodzy Rodzice, celem zmotywowania Waszych pociech do aktywnego i twórczego udziału w życiu szkolnej świetlicy.

W przypadku zachowań niezgodnych z Regulaminem świetlicy (treść Regulaminu Świetlicy znajduje się na stronie internetowej) np.: samowolne opuszczenie sali świetlicowej bez poinformowania o tym fakcie nauczyciela świetlicy, niedbanie o porządek w świetlicy, niewłaściwe zachowanie w stosunku do innych uczniów, niechęć lub odmowa udziału w zajęciach obowiązkowych prowadzonych w trakcie całego roku szkolnego zgodnie z planem pracy świetlicy itp. również będziemy informować wychowawców klas oraz Was, drodzy Rodzice, by móc na bieżąco rozwiązywać zaistniałe problemy opiekuńczo - wychowawcze.

RODZICÓW PROSIMY O:

· Dostarczenie do 7 września 2021r. Karty Zgłoszenia Dziecka, które otrzymają Państwo od wychowawców poszczególnych klasowych.

UWAGA WAŻNE:

· ZAWSZE ODBIERAJĄC DZIECKO BEZPOŚREDNIO ZE ŚWIETLICY NALEŻY ZGŁOSIĆ TEN FAKT DO WYCHOWAWCY ŚWIETLICY.

· Fakt odbioru dziecka zgłaszamy wyłącznie telefonicznie do wychowawców świetlicy z telefonu znajdującego się przy dyżurce.

· Przy odbiorze dziecka prosimy przedstawić / udostępnić dokument tożsamości osoby upoważnionej do odbioru.

· ODBIERAJĄC DZIECKO NALEŻY KONIECZNIE WYPISAĆ JE W ZESZYCIE ODBIORU DZIECKA ZE ŚWIETLICY / zeszyt wypisów znajduje się przy dyżurce/.

Z uwagi na fakt, iż świetlica szkolna nie zapewnia dzieciom posiłków i napojów zwracamy się z uprzejmą prośbą o wyposażanie dzieci w odpowiednią ilości jedzenia i picia (ewentualnie wykupienie obiadów) tak aby wystarczyła im ona podczas całego pobytu w szkole.

Z góry serdecznie dziękuję za zapoznanie się z powyższymi informacjami.

Dziękuję również za ewentualne wsparcie naszej świetlicy.

Liczę na owocną współpracę zarówno w sferze organizacyjnej jak i wychowawczej.

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Kierownik świetlicy