Kolejne sukcesy naszych uczniów

           Bieżący rok szkolny był dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem, jednak pomimo wszystkich nałożonych ograniczeń pandemicznych nasi uczniowie brali udział w konkursach i odnieśli kolejne sukcesy.

         Mamy zaszczyt poinformować, że w XXIX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kalendarz GOK 2021” zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie, laureatką została Antonina Szymczak z klasy 7g, zaś wyróżnienie otrzymała Michalina Hertig uczennica klasy 7c. Przedmiotem zmagań było zilustrowanie dowolnie wybranej pory roku, rozwijanie zainteresowań plastycznych wśród dzieci i młodzieży oraz kształcenie wrażliwości artystycznej. Do organizatora konkursu wpłynęło ponad 1700 prac z 180 placówek, z których jury wyłoniło zwycięzców, przyznając 13 równorzędnych nagród i wyróżnień. Nagrodzone prace pod względem walorów plastycznych, oryginalności, wkładu pracy, zostały ilustracjami kalendarza GOK wydanego w Stawigudzie.

           Radość z osiągnięć naszych podopiecznych jest ogromna, dlatego warto przypomnieć kolejny sukces plastyczny naszej utalentowanej uczennicy Antoniny Szymczak, która w Ogólnopolskim Konkursie pt. „Kwiat Dziełem Doskonałym” została uhonorowana tytułem zwycięzcy, zdobywając pierwszą Nagrodę.

         W miesiącu czerwcu rozstrzygnięty został również w nowej, zmienionej formie tj. online kolejny Wojewódzki Konkurs Biblijny – Parafiada, organizowany przez Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży w Kurii Metropolitarnej Warszawskiej. Miło nam zakomunikować, że wyróżnienie otrzymał Antoni Lizak (kl. 7a) oraz jego siostra Krystyna Lizak (kl. 5c). Zadaniem uczestników trwającej od połowy maja rywalizacji było rozwiązanie testów na platformie Strażnicy Słowa na podstawie niedzielnych czytań. W konkursie uczestniczyły 22 parafie i ponad 400 uczestników. Bardzo okazale zaprezentowały się prace naszych zdolnych uczniów. Wyróżniono pracę Antoniego i Krystyny, którzy zbudowali wirtualny kościół parafialny p. w. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej w popularnej wśród dzieci i młodzieży grze Minecraft. Przedstawili oni obiekt sakralny w najmniejszych szczegółach ze zwróceniem szczególnej uwagi na charakter zabytkowy budowli.

Zachęcamy do obejrzenia pracy naszych WSPANIAŁYCH UCZNIÓW 

https://youtu.be/DE0WB7-Avqo

       Warto zaznaczyć, że są to kolejne sukcesy pracowitych i uzdolnionych uczniów naszej szkoły. Osiągnięcia te są wspaniałą zachętą zarówno dla młodych artystów, jak i dla nas nauczycieli, do twórczej pracy w przyszłym roku szkolnym. Będziemy wspierać i otaczać swoją opieką młode talenty.

       Serdecznie gratulujemy wszystkim Zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów !!!

                                                                                         Edyta Suwała- katechetka

Logowanie dla nauczycieli