Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie

Dnia 06.05.2019r. uczniowie klasy 8e odwiedzili Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. Podczas zwiedzania najważniejszych obiektów  mieli  możliwość zapoznać się z nowoczesnym sprzętem i wyposażeniem strażaków. Szczególne zainteresowanie wzbudzały  wozy strażackie, które mogli obejrzeć od środka. Mieli także okazję przyjrzeć się  z bliska  ubiorowi strażaka, w którym przystępuje do akcji ratowniczej oraz przymierzyć hełm strażacki. Uczniowie przypomnieli sobie, jak należy wzywać straż pożarną oraz najważniejsze numery telefonów alarmowych. W serdecznej atmosferze dzieci zadawały mnóstwo pytań na interesujące je tematy, a odważni strażacy cierpliwie  na nie odpowiadali i zaspokajali  ich ciekawość. W czasie tej wizyty uczniowie wiele dowiedzieli   się na temat niezwykle trudnej, niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy strażaków oraz konieczności nieustannych ćwiczeń, szkoleń i doskonalenia swoich umiejętności.

Serdecznie dziękujemy wszystkim strażakom za serdeczną atmosferę oraz za poświęcony nam czas.

Maciej Wyrzykowski nauczyciel

on 10 maj 2019