Przerwa na czytanie

Drodzy wychowawcy i nauczyciele, rodzice i uczniowie!

Zgłosiłyśmy naszą szkołę do I Międzynarodowej Edycji V Ogólnopolskiej Akcji  Bicia Rekordu w Czytaniu na Przerwie. Akcja jest realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Jednym z celów jest zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Proponujemy przeprowadzić tą akcję w dniach 21-22 października (środa i czwartek). Uczniowie w tych dniach powinni przyjść do szkoły z własną książką lub wcześniej wypożyczyć ją w bibliotece. Czytać mieliby książki na przerwach. Trzy klasy, które napiszą najciekawiej o tej akcji kilka słów oraz udokumentują to zdjęciami otrzymają od nas punkty z zachowania.

 Wszystkie sprawozdania prosimy przesłać na nasze e-mile Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .  Później my to wszystko opiszemy, dołączymy zdjęcia i zamieścimy na stronie internetowej szkoły i Facebooku biblioteki.

Prosimy o poinformowanie uczniów o akcji. W obecnej sytuacji jeżeli  będzie taka możliwość to pozwólmy na  czytanie podczas przerw w klasach. Zachęcamy jak największą ilość dzieci do wzięcia udziału w akcji. Pokażmy wszystkim, że czytanie jest ciekawe. Do zobaczenia z książką 21 i 22 października na przerwach.

 

                                                               Joanna Piasecka i Barbara Szewczak

 

Logowanie dla nauczycieli