Laureaci XIX Ogólnopolskiego Konkursu „Mój Szkolny Kolega z Misji”.

Z nieukrywaną radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły: Antonina Szymczak (6g), Krystyna Lizak (4c) oraz Antoni Lizak (6a) zostali laureatami XIX Ogólnopolskiego Konkursu „Mój Szkolny Kolega z Misji”.

Temat Konkursu „Ochrzczeni i posłani- pomagamy misjom” nawiązywał do przeżywanego w październiku 2019 roku Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego - ogłoszonego przez papieża Franciszka.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Pan Dariusz Piontkowski - Minister Edukacji narodowej, Abp Salvatore Pennacchio - Nuncjusz Apostolski w Polsce oraz Bp Jerzy Mazur - przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Celem współzawodnictwa było rozbudzenie wśród uczniów szkół podstawowych zainteresowania misjami katolickimi prowadzonymi przez polskich przedstawicieli na wszystkich kontynentach.

Konkurs zorganizowano w czterech kategoriach: plastycznej, literackiej, misyjnej i charytatywnej. Wzięło w nim 6500 dzieci i młodzieży z 397 szkół z całej Polski. W jego organizację na poszczególnych etapach zaangażowało się  blisko 1440 nauczycieli i wychowawców.

Nasza uczennica Antonina Szymczak zajęła I miejsce w kategorii plastycznej, przygotowując piękną pracę. Natomiast w kategorii muzycznej laureatami II miejsca zostali Krystyna i Antonii Lizak za wspaniały utwór muzyczno-wokalny.

Gratulujemy świetnych wyników i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Edyta Suwała- katecheta