Finał Szkolnego Konkursu Literackiego “Wyobraź sobie, że….”

W październiku ogłosiłyśmy kolejną edycję Szkolnego Konkursu Literackiego. Temat tegorocznego konkursu brzmiał prawie jak hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek „Wyobraź sobie, że…” Miałyśmy nadzieję, że wyobraźnia Wasza rozwinie skrzydła i nie zawiodłyśmy się. Termin oddawania prac był do końca marca. Nikt tylko nie przewidział, że od połowy marca nie spotkamy się w szkole. Jakoś udało się chociaż na konkurs wpłynęło tylko pięć prac. W tej sytuacji wszystkie prace zostały zamieszczone w gazetce szkolnej. Nie przyznawałyśmy miejsc, bo prace są bardzo ładne, a naprawdę trudno przyznawać miejsca przy tak małej ilości uczestników.  Osobna historia dotyczy pracy Krysi. Krysia przesłała swoją pracę kiedy kwietniowy nr Gimka był już złożony. Przeczytałam wtedy informację o konkursie Fundacji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Krysia przesłała swoją pracę na ten konkurs, bo jej opowiadanie nie zostało nigdzie wcześniej opublikowane i wygrała. Tylko chyba w zaistniałej sytuacji nie moglibyśmy tak jakby drugi raz oceniać pracy Krysi.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom: Antoninie Winek, Zosi Jezierskiej, Kai Serek, Antkowi Lizak i Krysi Lizak. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, każdego z Was wyobraźnia zaprowadziła w różne miejsca. Mieliśmy się spotkać, miało być uroczyście i z nagrodami. Ogromnie Wam gratulujemy, zapraszamy do współpracy z naszą gazetką. Nie marnujcie swoich talentów. Mam nadzieję, że jakaś niespodzianka na koniec roku szkolnego będzie jednak na Was czekała. Jeszcze raz wielkie brawa i chwalcie się swoimi pracami. Obydwa numery gazetki są dostępne na stronie internetowej naszej szkoły.

Joanna Piasecka i Barbara Szewczak