Zwycięstwo naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "IV Turnieju na Zamku - Potyczki Wierszowane"

Z wielką dumą i radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły: Antoni Lizak (kl. 6a) oraz Krystyna Lizak (kl. 4c) zwyciężyli
w Ogólnopolskim Konkursie  Literackim "IV Turnieju na Zamku - Potyczki Wierszowane".

Antoni został laureatem, a jego młodsza siostra - Krystyna zdobyła tytuł finalistki konkursu w kategorii wiersz o tematyce związanej z miastem Golub-Dobrzyń.

Organizatorem Konkursu jest Zarząd Oddziału PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu – Dobrzyniu.

Celem konkursu było pobudzanie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej w dziedzinie poezji, stworzenie możliwości poetom – amatorom
do zaprezentowania swojej twórczości na forum publicznym oraz poddanie jej ocenie profesjonalnemu jury. Dodatkowo bardzo istotne było wyłonienie oraz nagrodzenie talentów literackich wśród dzieci i młodzieży.

Warunek przystąpienia do rywalizacji stanowiło napisanie własnego utworu o tematyce dowolnej oraz wiersza o tematyce związanej z Golubiem Dobrzyniem, a następnie nadesłanie go na adres organizatora.

Na konkurs wpłynęło około 300 prac z całej Polski. Jury do etapu finałowego zakwalifikowało najciekawsze wiersze, a finaliści zostali zaproszeni
na uroczystą galę wręczenia nagród, która odbyła się w grudniu 2019 r. w pięknym Zamku.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów pisarskich!!!

Edyta Suwała-katecheta