Spotkanie z policjantem

W dniu 7 stycznia 2020 roku w szkole przy ul. Zimowej odbyło się - w ramach programu „Bezpieczna szkoła” – spotkanie z policjantem.

Pogadankę prowadzili policjanci z Komisariatu Policji w Lesznowoli i Komendy Stołecznej Policji w Warszawie. Omówiono oznakowanie na czapkach funkcjonariusza policji. Wyjaśniono rolę policjanta i uświadomiono dzieciom, pod jakim numerem telefonu zgłaszać sytuacje alarmowe i jak łatwo ten numer zapamiętać. Dzieci dowiedziały się, że o wiele prościej i z większą skutecznością jest dzwonić pod numer 112 aniżeli pozostałe numery alarmowe. Bardzo ważna jest również wiedza, że osoba dzwoniąca po pomoc nigdy pierwsza nie kończy rozmowy.

Poruszono temat osoby obcej i wyjaśniono dzieciom, kogo w ten sposób określamy. W związku z nadchodzącymi feriami zimowymi policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie.

Jako pracę domową w klasach i w świetlicy policjanci poprosili dzieci o nauczenie się na pamięć swojego adresu zamieszkania. Wiedza będzie weryfikowana w klasach i w świetlicy.

Osoba prowadząca i organizująca spotkanie: p. Jolanta Wilk