Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

21 listopada gościliśmy w naszej szkole pracowników Piaseczyńskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy przygotowali pokazy dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla naszych uczniów.

Celem spotkania było podnoszenie świadomości uczniów w zakresie poprawy ich bezpieczeństwa. Instruktorzy przybliżyli nam podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Zademonstrowali prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej w przypadku osób dorosłych i dzieci oraz ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. W dalszej części pokazów członkowie grupy medycznej wyjaśnili jak prawidłowo udzielać pomocy przy krwotokach, złamaniach, ranach i omdleniach. Po uprzednim wysłuchaniu krótkiego             wykładu odnośnie udzielania pierwszej pomocy, nasi uczniowie mieli możliwość               wykorzystania swojej wiedzy w ćwiczeniach praktycznych na fantomie.

Mamy nadzieję, że dzięki warsztatom uczniowie będą potrafili prawidłowo działać w sytuacji zagrożenia poprzez ratowanie życia i zdrowia poszkodowanych.

Maciej Wyrzykowski