MAMY LAUREATKĘ KONKURSU

                               MAMY LAUREATKĘ KONKURSU

     Z wielką przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Zuzanna Preis z klasy 5e otrzymała I Nagrodę w XX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pocztówka do Świętego Mikołaja”.

 

Czynienie dobra bez rozgłosu, ewangeliczne zasady rozdawania jałmużny, to cnoty chrześcijańskie, które zawsze pociągały drugiego człowieka.

Święty Mikołaj- biskup Myry nieustannie przekazuje nam aktualną ideę, przypominając o potrzebie ofiarności wobec potrzebującego bliźniego. Pięknie wyraził to papież Jan Paweł II, podkreślając, że święty Mikołaj jest „patronem daru człowieka dla człowieka”.

       Organizatorem Konkursu „Pocztówka do świętego Mikołaja” jest Filia Zastów Wawerskiego Centrum Kultury w Warszawie.

Konkurs adresowany był do dzieci, młodzieży i dorosłych działających w przedszkolach, świetlicach, klubach, placówkach kultury i wychowawczych. Jego celem było:

- przybliżanie i zainteresowanie dzieci i młodzieży tradycją związaną z Bożym Narodzeniem,

-możliwość wyrażenia emocji związanych z oczekiwaniem na świętego Mikołaja,

-rozwijanie i kształtowanie wyobraźni twórczej.

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej dowolną płaską techniką w formacie A -5.

Jury oceniając prace zwróciło uwagę na staranność wykonania, nawiązanie do tradycji świątecznej oraz wrażenia artystyczne. Przysłane prace prezentowały bardzo wysoki poziom. Nasza uczennica przygotowała piękną, kreatywną kartkę o tematyce świątecznej. Przedstawiła w niej Świętego jeżdżącego saniami zaprzężonymi w renifery, który rozrzuca mnóstwo ciekawych prezentów dla wszystkich mieszkańców. Warto podkreślić, iż precyzyjnie przygotowana pocztówka do świętego Mikołaja przez Zuzię została wysoko nagrodzona przez komisję konkursową, spośród 1406 prac nadesłanych z całej Polski.

To ogromny sukces dla naszej szkoły !!!.

Uroczysty wernisaż wystawy i wręczenie nagród dla autorów najładniejszych prac artystycznych odbył się w dniu 15 grudnia 2018 roku w Filii Zastów WCK w Warszawie przy ulicy Lucerny 13. Było to wyjątkowe spotkanie. Atmosfera, w tym dniu była niepowtarzalna i przepełniona radością oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

Ta wspaniała chwila na długo pozostanie w pamięci Zuzanny i jej całej Rodziny.

Naszej uzdolnionej uczennicy dedykujemy myśl pana Wojciecha Kuczoka:

„Trzeba zawsze pamiętać o pasji: bez pasji nie ma sztuki, sztuki nie ma bez ryzyka (…) W sztuce nie ma spokoju. Jako artysta pan spokoju nie zna nigdy, a wyrzec się świętej sztuki dla powszechnego spokoju jest zbrodnią”.

Cieszymy się z osiągnięć Zuzi.

 Gratulujemy, podziwiamy i życzymy kolejnych sukcesów!      

 

                                                                                                    Edyta Suwała-katecheta                

ZP3ZP2ZP1      

on 23 styczeń 2019
Odsłony: 245